23.06.2014

W Dziennym Domu dla Osób Starszych nie ma miejsca na nudę

W miesiącu maju oprócz stałych zajęć prowadzonych z terapeutami zajęciowymi / terapia manualna, prelekcje multimedialne ,gimnastyka, muzyka/ zaproponowaliśmy naszym seniorom szereg innych atrakcji.

Byliśmy w Telewizji Polskiej, gdzie mogliśmy poznać od kulis powstawanie znanych i lubianych programów telewizyjnych.

Kolejną atrakcją miesiąca było zwiedzanie wystawy „Aleksander Gierymski” w Muzeum Narodowym. Oprócz podziwiania dorobku artystycznego artysty poznaliśmy wiele ciekawostek na temat życia Aleksandra Gierymskiego od przewodnika , który nam towarzyszył.

W tym miesiącu wielu wrażeń dostarczył nam seans filmowy „Na skrzydłach marzeń”w Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy poczuć się jakbyśmy sterowali samolotem, lecieli balonem, a przy okazji poznaliśmy historię lotnictwa.

Byliśmy też w Centrum Alzhaimera na koncercie uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie z okazji Dnia Matki. A także na Zamku Królewskim , gdzie wysłuchaliśmy wykładu na temat Królowej Bony.

Popołudnia często spędzaliśmy na spacerach – byliśmy m.in. w Łazienkach Królewskich, a wieczory w Teatrze –w tym miesiącu był to Och Teatr i sztuka „Czas nas uczy pogody”.

Studio programu „Pytanie na śniadanie” w Telewizji Polskiej

Muzeum Narodowe w Warszawie

Planetarium w Centrum Nauki Kopernik

Spacer w Łazienkach Królewskich

Wykład na Zamku Królewskim w Warszawie

Koncert z okazji Dnia Matki w Centrum Alzhaimera

powrót do początku strony