14.09.2010

V Mazowiecki Turniej Bowlingowy Ośrodków Wsparcia dla osób niepełnosprawnych

W dniu 14 września w Galerii Mokotów na terenie ATOMIC Bowling Center odbył się V Mazowiecki Turniej Bowlingowy Ośrodków Wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Imprezie towarzyszy hasło „Otwórzmy drzwi wrażliwości”. Współorganizatorami turnieju były Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 2 przy ul. Przyczółkowej 27 A w Wilanowie i Ośrodek Wsparcia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy ul. Rozłogi z Dzielnicy Bemowo.

Honorowym patronatem imprezę objęli : Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Marszałek województwa mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki, Prezydent m. st. Warszawy, Burmistrz dzielnicy Wilanów oraz Burmistrz dzielnicy Bemowo.

Do rywalizacji o cenne nagrody, ufundowane przez Prezydenta m. st. Warszawy i Burmistrzów Dzielnic Wilanów i Bemowo, przystąpiły 24 placówki z terenu Mazowsza. Osoby niepełnosprawne z ogromnym zapałem i radością przystąpiły do rywalizacji o miejsca na podium . Turniej odbył się w dwóch kategoriach. W kategorii A zwyciężyła drużyna z ŚDS Bielany, ul. Grębałowska 14, a w kategorii B triumfował ŚDS z Żuromina. Po raz trzeci rozgrywki poprowadził red. Michał Olszański, który od kilku lat kibicuje naszym zawodom. W czasie Turnieju prawdziwą wojskową grochówką, częstowali żołnierze z Żandarmerii Wojskowej.

Po emocjach sportowych zawodnicy i goście zostali zaproszeni na występy artystyczne. Część artystyczną zabawnie poprowadził brzuchomówca Piotr Boruta z pacynką Czocherem (Fundacja Herosi). Jako pierwszy wystąpił zespół Jeden Rytm Jeden Świat z OWIRON Bemowo z Ryszardem Sygitowiczem , prezentując rytmy z różnych stron świata. Wiele wzruszeń widowni dostarczył kolejny występ, tym razem głuchoniemego artysty, który „śpiewał” rękoma przy akompaniamencie gitarowym Jarosława Wajka lidera zespołu Oddział Zamknięty.

Występom towarzyszyło ogłaszanie wyników Turnieju i wręczanie nagród najlepszym drużynom. W ceremonii tej brali udział m.in.: Pan Tomasz Ciorgoń Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów oraz Pani Karolina Malczyk – pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania.

Impreza zakończyła się podziękowaniami dla organizatorów i życzeniami dla wszystkich zawodników, które przekazała Pani Katarzyna Krupowicz – Kuzińska Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wilanów oraz Pani Edyta Więckowska Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy od lat wspierają to przedsięwzięcie: Władzom samorządowym, Artystom, Żołnierzom Żandarmerii Wojskowej, Organizacjom pozarządowym, Sponsorom, Słuchaczom szkół medycznych, Wolontariuszom oraz Pracownikom Środowiskowych Domów Samopomocy, którzy na co dzień wspierają osoby z zaburzeniami psychicznym i sprawiają że „Drzwi wrażliwości” są zawsze otwarte.

powrót do początku strony